Fatih Erbakan, İstanbul Sözleşmesi’ni Hedef Aldı: ‘Bunun Vebalini Nasıl Ödeyeceksiniz?’

6284 sayılı ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesine dair kanun’un kaldırılması için hazırlıklara başlayan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, İstanbul Sözleşmesi’ni hedef aldı. Fatih Erbakan, ”Gelir gelmez İstanbul Sözleşmesi’ni geri getireceğiz’ diyen bir zihniyetin iktidara gelmesine vesile olursanız bunun vebalini nasıl ödeyeceksiniz?’ dedi.

Yeniden Refah Partisi, Cumhur İttifakı’na katılmak için 30 maddelik teklif sunmuştu. Taleplerden biri de ‘Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanunu’nun kaldırılmasıydı. Yeniden Refah Partisi, şart listesinin 15’inci maddesinde ise bu isteği şöyle dile getirmişti: “İstanbul Sözleşmesi’nin iptalinin TBMM’de de oylanması ve uzantısı 6284 sayılı yasanın aile bütünlüğünü bozucu hükümlerinin ayıklanması.”

Cumhur İttifakı’na sundukları 30 maddelik talebin kabul edilmesi üzerine Yeniden Refah Partisi (YRP), Cumhur İttifakı’na katılmıştı. Bu olay sonrası 6284 sayılı kanun ile ilgili tartışmalar gündeme geldi. Fatih Erbakan, tartışmaları daha da alevlendirecek açıklamalarda bulundu. Erbakan, ‘İstanbul Sözleşmesi’ üzerinden Millet İttifakı’nı hedef aldı.

Millet İttifakı’nda bulunan 4 partiyi ve seçim vaatlerini hedef alan Erbakan, sözlerini şöyle sürdürdü: ”PKK’nın, FETÖ’nün en önde gelen isimlerinin her geçen gün destek açıklamaları yaptığı bir masanın, ‘Gelir gelmez İstanbul Sözleşmesi’ni geri getireceğiz’ diyen bir zihniyetin, ‘LGBT son derece normaldir. Türk aile yapısına zarar vermez’ diyen bir zihniyetin, ‘Okul öncesi çocuklara Kuran öğretmek çağ dışılıktır’ diyen bir zihniyetin iktidara gelmesine vesile olursanız bunun vebalini nasıl ödeyeceksiniz?.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir