Prens Harry’den kanser teşhisi konan Kral Charles hakkında ilk açıklama

Geçen haftalarda prostat büyümesi nedeniyle hastanede tedavi gören ve ardından taburcu edilen İngiltere Kralı 3. Charles’ın kansere yakalandığı duyuruldu.

2020’de İngiltere’deki kraliyet görevlerini bırakarak eşi Meghan Markle ile ABD’ye taşınan Prens Harry, Kral Charles’ın kanser olduğunun açıklanması üzerine İngiltere’ye gitmişti. Buckingham Sarayı yakınlarındaki Clarence House Sarayı’nda babası Kral Charles’la görüşen Prens Harry’nin ziyareti yaklaşık 1 saat sürdü.

TEŞHİS HAKKINDA İLK KEZ KONUŞTU

Prens Harry, ABD’de yayınlanan Good Morning America adlı programda babasıyla bir araya gelmesi hakkında konuştu. Prens “Ailemi çok seviyorum. Uçağa atlayıp babamın yanına gidebildiğim ve onunla zaman geçirebildiğim için çok mutluyum” dedi.

Sunucunun bu tür hastalıkların ailelerde birleştici bir etkisi olduğu söylemesi üzerine Prens Harry “Bence her türlü hastalık veya rahatsızlık aileleri bir araya getirir” dedi.

“BU BENİM İLE BABAM ARASINDA”

Babasının sağlık durumu sorulan Prens ise cevap verme konusunda çekimser davrandı ve “Bu benim ile onun arasında” dedi.

Babasını tekrar ziyaret etmeyi planladığını belirten Prens “İngiltere’ye tekrar gitme planlarım var, olabildiğince aile görmeye çalışacağım” dedi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir