Toparlanmak için önemli bir adım

Beşiktaş’a bakıyorum, toparlanır mı, yarışa ortak olur mu? Bırakın ortak olmayı, her geçen hafta dibe vuruyor! Özgüven yerle bir, hastası var, sakatı var, cezalısı var. Demem o ki Kartal’ın vites kutusu dağılmış, şarampole yuvarlanmış, uçurum kenarında turluyor, ha yuvarlandı, ha yuvarlanacak!
Faturayı kime çıkaracağız, yönetime mi, taraftarlara mı? Burayı bırakıp giden Şenol Güneş’e mi, yoksa futbolculara mı? Bu negatif tabloda herkesin payı var, yapılan transferlere bakın Allah aşkına? Evet, isim olarak hepsinin adı var, futbola gelince ortada yoklar, biri düzeliyor, diğeri sakatlanıyor!
Valla Burak Yılmaz’a kimse kızmasın, en azından sorumluluktan kaçmadı, risk aldı, yüreğini ortaya koydu. Elinin altındaki yabancıların kapasitesi ortada. İşin özeti Burak Yılmaz yoklarla mücadele ediyor, Gaziantep karşısına çıkaracağı 11’de bile zorlandı, varın gerisini siz düşünün!
***
Onca eksiğe karşın Kartal’ı uzun bir aradan sonra ilk kez Gaziantep karşısında istekli gördüm. Pozisyon üretmede sıkıntı çekse de, mücadeleyi elden bırakmadı. İlk yarıda toplam 6 şut attı, ikisi isabetliydi.
Kaybetme korkusunu iyi bilirim, bu korkuyu ancak kazanarak atlatabilirsiniz. Nitekim 63’te Salih Uçan, rakibin kilidini açan çilingir oldu. 75’te Rashica’nın sağdan ortasına bu kez Kartal’ın golcüsü Cenk Tosun yanıt verdi, farkı ikiye çıkardı.Tecrübeli golcünün bir şutu da yan direkte patladı, hatırlatmakta yarar var.
Valla kaptan Necip’e laf eden çarpılır, Bailly ile birlikte savunmada fazla gedik vermediler. Özellikle Necip, benim penceremden özel bir oyuncudur. Yedek bekler, sesini çıkarmaz, tam bir joker, çıkar aslanlar gibi mücadele eder, Kartal’ın cengaveri kaptan Necip…
Bir çift lafım da taraftara olacak, Onur’a niye tepki gösterdiniz, o Beşiktaş’ın bir oyuncusudur, ayıptır, ayıp!
Adı kim olursa, olsun, hakemlerin rahat ettiği takım Beşiktaş… Nasıl olsa ‘ağzı var, dili yok’, kafalarına göre sarıyı da, kırmızıyı da leblebi gibi çıkarıyorlar! Amir’in 86’da gördüğü ikinci sarı kart, olacak iş değil. Yahuu, Mete Kalkavan, sen pozisyonu süzemedin, 4. hakemden yardım aldın! Amir ayağını sokuyor, ancak tehlikeli değil, yani ikinci sarıyla uzaktan yakından alakası yok!
Bakın, Kartal’ın üç puanı iki golle alması çok önemlidir. Nedeni de, o kaybolmaya yüz tutmuş özgüven duygusunu atma yolunda çok önemli bir adım niteliğindedir. Dileriz bu adımlar devam eder, Kartal gerçek gücünü yakalar, camiaya umut aşılar. Ne var ki, yabancılar yeterli değil, böylesi tabloda Burak Yılmaz’ın işinin ne denli zor olduğunun farkındayım, her şey gönlüne göre olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir