Volkswagen yeni bir model piyasaya sürüyor!

VW, pikap işindeki konumunu genişletmek için yeni bir model planlıyor. Chip.de’nin haberine göre şirket, Udara ile özellikle Güney Amerika’da büyük bir başarı elde etmeyi umuyor. Wolfsburg merkezli şirket bu segmentte dünya çapında (Avrupa hariç) oldukça başarılı olmasına rağmen, pikap endüstrisinde hala ikincil bir rol oynuyor.

Udara ile bu durumu değiştireceğini düşünüyor. VW, aracın ilk taslağını 2018 yılında São Paulo Uluslararası Otomobil Fuarı’nda (Brezilya) Tarok adı altında sunmuştu.

4,90 metre uzunluğuyla yeni araç, 5,35 metrelik güçlü VW Amarok’tan önemli ölçüde daha kısa, ancak neredeyse üç metrelik dingil mesafesine sahip.

VW Udara’nın 2026’ya kadar piyasaya sürülmesi bekleniyor

Model, hem benzin hem de etanol veya bunların karışımıyla çalışabilen, 150 beygir gücündeki 1.4 litrelik turbo benzinli motordan güç alıyor. Son seri modelinin de benzer şekilde sağlam bir sürücüye sahip olması gerekir. Udara fiyatlarının 22.000 Euro’dan başlaması bekleniyor.

Udara’nın piyasaya sürülmesi başlangıçta 2020 için planlanmıştı ancak şu anda 2026 yılına kadar Güney Amerika pazarına sunulması planlanmıyor. Ancak model adının yakın zamanda Alman Patent ve Ticari Marka Ofisi’nde patentlenmesi nedeniyle, VW’nin otomobil için çok daha fazlasını sakladığı varsayılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir